Usługa wypożyczania mebli zyskuje na popularności, ponieważ jest rozwiązaniem ekonomicznym i funkcjonalnym. Wypożyczalnie mebli oferują szeroki asortyment wyposażenia – zarówno do biura i domu, jak również na wydarzenia eventowe. Meble to jednak nie jedyne dostępne rozwiązanie. Wypożyczyć można również sprzęt cateringowy oraz RTV i AGD, a nawet naczynia i sztućce.

Przeprowadzka i home staging

Wypożyczenie mebli to rozwiązanie chętnie praktykowane przez osoby przeprowadzające się do nowego mieszkania. Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się ze zmianą umeblowania, a na niektóre elementy wyposażenia trzeba poczekać. Brak takich sprzętów, jak stół, krzesła czy kanapa skutecznie uniemożliwia natychmiastową przeprowadzkę. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą wypożyczalnie mebli. Niedrogim kosztem możemy nabyć interesujący nas mebel na określony z góry okres – na przykład do czasu, aż nasze właściwe meble będą gotowe do odbioru. Często zdarza się również, że jakiś mebel wymaga naprawy, a nasza gwarancja nie obejmuje dostarczenia mebla zastępczego. Można wówczas skorzystać z oferty wypożyczalni mebli. Ta opcja jest również chętnie wykorzystywana w home stagingu, czyli procesie przygotowywania nieruchomości do sprzedaży. Home staging ma na celu zainteresowanie, jak największego grona odbiorców. Odpowiednia aranżacja wnętrzna i dobór właściwych mebli jest istotnym czynnikiem w podnoszeniu atrakcyjności nieruchomości, jako produktu sprzedażowego. Elementy wyposażenia można dobrać w zależności od potrzeb tak, aby nadały wnętrzu odpowiedni klimat i atmosferę. Wypożyczenie mebli to również dobre rozwiązanie dla osób, które wynajmują lokal i potrzebują wyposażenia na krótki okres.

Własny biznes i imprezy branżowe

Otwieranie własnej działalności gospodarczej nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza z finansowego punktu widzenia. W sytuacji, w której dopiero rozwijamy biznes, trzeba dokonywać strategicznych ekonomicznie wyborów. Jednym z nich może być wypożyczenie mebli. To dobre rozwiązanie dla działalności, w której potrzeba specyficznego wyposażenia. Jego koszt niejednokrotnie przekracza możliwości finansowe młodego przedsiębiorcy. Tak się dzieje między innymi w przypadku lokali gastronomicznych. Mogę się one zdecydować na wynajem urządzeń AGD oraz sprzętu cateringowego. Koszt wynajmu będzie zdecydowanie niższy niż kupna, a pozwoli bez przeszkód rozpocząć działalność. Z oferty wypożyczenia mebli korzystają również firmy, organizując imprezy branżowe, szkolenia, konferencje czy bankiety. Nic dziwnego, że stoły i krzesła to jedne z najchętniej wynajmowanych mebli. Dodatkowo, mamy możliwość zaopatrzyć się w niezbędny na szkoleniach sprzęt RTV. Meble na wynajem są również przydatne podczas organizacji targów, a także imprez okolicznościowych – wesel, komunii, chrzcin czy jubileuszy. W ostatnich przypadkach można ponad to skorzystać z opcji wynajmu dodatkowych talerzy i sztućców.