Meble cateringowe

Meble cateringowe to pozycja obowiązkowa dla firm, które aspirują do kompleksowego świadczenia usług. Niezbędne okażą się takie elementy, jak stoły cateringowe i krzesła. Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni stołów cateringowych, zwróćmy uwagę na kilka cech. Stół powinien być lekki, ale stabilny i umożliwiać wygodne rozkładanie oraz łatwe przenoszenie. Stoły cateringowe przeznaczone są zazwyczaj zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Zwróćmy uwagę, czy wykonane są z materiałów zapewniających odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Najlepiej, jeśli blat będzie wykonany z materiału, który nada optymalną wytrzymałość i ułatwi czyszczenie. Konstrukcyjne profile metalowe z kolei powinny być zaimpregnowane środkami antykorozyjnymi. Stół powinien wyglądać estetycznie i nie nosić wyraźnych śladów użytkowania lub uszkodzeń mechanicznych. Podobne wskazówki należy zastosować przy wyborze krzeseł. Niektóre firmy chętnie zaopatrują się także w składane ławki cateringowe czy stoliki barowe.

 

Sprzęt cateringowy

W skład sprzętu cateringowego wchodzą urządzenia, pozwalające zachować ciepło naszych potraw oraz zastawa stołowo-ekspozycyjna. Wszystkie niezbędne elementy wyposażenia podstawowego również znajdziemy w ofercie wypożyczalni mebli. Pozwoli nam to nie tylko zaoszczędzić, ale również da gwarancję najwyższej jakości. Każda firma cateringowa powinna posiadać w swoim wyposażeniu:

§  Podgrzewacze do potraw wraz z misami

§  Indukcyjne płyty grzewcze

§  Kuchenki elektryczne

§  Podgrzewane kociołki do zupy

§  Termosy i warniki

Poza wyposażeniem podstawowym, można się zastanowić nad takimi elementami wyposażenia, jak lada barmańska czy mobilne bufety sałatkowe. Obsługę gości ułatwią wózki cateringowe, tace i funkcjonalne pojemniki termoizolacyjne do przechowywania potraw. Niezbędna będzie równie zastawa ekspozycyjna – salaterki, patery, półmiski. Nie obejdzie się także bez naczyń, wykorzystywanych przy konsumpcji potraw oraz sztućców. Pamiętajmy także o obrusach i dodatkach dekoracyjnych oraz oświetleniu.