Ustal charakter imprezy

Twoi goście muszą wiedzieć, jaki będzie charakter imprezy. Pozwoli im to przynieść stosowny upominek i ubrać się odpowiednio do okoliczności. Najpopularniejsze są przyjęcia siedzące, które często wymagają wynajęcia dodatkowych krzeseł i stolików. W firmie Meblosfera wypożyczysz wyposażenie utrzymane w tym samym stylu, zapewniające wygodne miejsce dla każdego uczestnika spotkania.

Na przyjęciach stojących, gdzie dominuje samoobsługa potrzebne są warniki i podgrzewacze do potraw, a także bogato zastawiony szwedzki stół. Popularne są też słodkie bufety czy stoliki do pokazów barmańskich, które stanowią dodatkową atrakcję na przyjęciu. Do innych, mniej formalnych form imprez zalicza się pikniki plenerowe, grille, garden party, przyjęcia klubowe i mieszane łączące w sobie np. część koktajlową z taneczną.

Zaplanuj atrakcje dodatkowe

Chcesz żeby goście zapamiętali Twój event na długo? Dobra muzyka, którą dostarczy DJ, oprawa świetlna i smaczne jedzenie to za mało. Popularne są wspomniane już pokazy barmańskie, jak również występy komików i magików, spektakl sztucznych ogni, fotobudka z gadżetami do robienia zdjęć czy puszczanie lampionów do nieba.

Zadbaj o komfort gości

Na komfort i zadowolenie Twoich gości wpływa wiele czynników. Oczywiście trudno jest zaspokoić żądania wszystkich, ale można spróbować wyjść im naprzeciw. Na pewno warto zadbać o elegancką zastawę stołu z winietkami, czyli informacją o tym, kto i gdzie siedzi. Szczególne na weselu czy imprezie biznesowej pozwoli to uniknąć kłopotliwej sytuacji, w której rodzina czy współpracownicy zostaną rozdzieleni i usiądą przy obcych.

Dowiedz się też jakie preferencje żywieniowe mają Twoi goście. Jeżeli wśród nich jest weganin, wegetarianin, osoba na diecie bezglutenowej poproś kucharza, aby przygotował oddzielne menu eliminujące produkty zbożowe czy mięsne. To ważnie nie tylko ze względu na komfort, ale też samopoczucie i stan zdrowia uczestników.

 

W zbudowaniu przyjemnego klimatu pomogą Ci dekoracje i oświetlenie. Nie powinno ono być zbyt jasne, szczególnie na sali, gdzie się tańczy. Efektowne są np. ściany ledowe ustawiane za stołem państwa młodych czy kolorowe kule dyskotekowe wieszane nad parkietem.