Podgrzewacze do potraw to urządzenia służące do podtrzymywania temperatury posiłku. Danie znajdujące się w podgrzewaczu nie zostaje poddawane dalszej obróbce termicznej, jedynie jest utrzymywane w stałej temperaturze, która pozwala posiłkowi zachowywać walory smakowe. Urządzenia te nie wysuszają ani nie przypalają potraw. Są idealnym rozwiązaniem na imprezy, podczas których posiłki podawane są w formie szwedzkiego stołu.

W jaki sposób wytwarzane jest ciepło w podgrzewaczach?

Podstawowym kryterium, według którego rozróżnia się podgrzewacze, to sposób podgrzewania. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ ona decyduje o tym, gdzie można korzystać z danego urządzenia.

Pierwszym rodzajem są podgrzewacze elektryczne. Nadają się do stosowania zarówno na dworze, jak i we wnętrzach. Są zasilane prądem, dzięki czemu regulacja temperatury jest bardzo łatwa. Można ją dostosowywać do typu podgrzewanej potrawy.

Drugim rodzajem są podgrzewacze indukcyjne. Jest to bardzo bezpieczny rodzaj urządzeń. Sposób działania tego typu podgrzewacza zmniejsza do minimum szanse na wystąpienie pożaru czy poparzeń.

Trzeci typ podgrzewaczy to modele zasilane płynnym paliwem. Są one przeznaczone do stosowania we wnętrzach. Płomień pod podgrzewaną potrawą daje bardzo ciekawy efekt wizualny. Paliwo spala się w sposób bezwonny. Nie wpływa na smak potrawy ani nie tworzy sadzy na podgrzewaczu.

Wygląd różnego typu podgrzewaczy

Kolejną kwestią, która ma wpływ na wybór podgrzewacza, jest jego wygląd. Wszystkie rodzaje podgrzewaczy wykonane są ze stali nierdzewnej, która zapewnia bezpieczeństwo przy kontakcie z żywnością. Podgrzewacze różnią się głównie kształtem i wielkością. Różnego typu urządzenia można wypożyczyć w naszej wypożyczalni podgrzewaczy do potraw w Poznaniu.

Popularnym typem podgrzewacza jest model o prostokątnym kształcie. Może mieć zdejmowaną lub uchylną pokrywkę. Wersja uchylna jest bardziej praktyczna, ponieważ w jej przypadku nie ma dylematu co zrobić z pokrywką w trakcie nakładania jedzenia na talerz. Podgrzewacze mogą mieć również owalny kształt.

Specjalny rodzaj podgrzewacza potrzebny jest do zup. Kształtem przypomina on garnek.