krzesła

Organizowanie imprez, na których spotka się większa liczba uczestników, oznacza konieczność zapewnienia im wygodnych warunków do przebywania w konkretnym miejscu. W sytuacji, gdy w grę wchodzą wydarzenia trwające nieco dłużej takie jak prelekcje, wykłady, prezentacje czy pokazy, a także konferencje nie obejdzie się bez odpowiedniej liczby miejsc siedzących. W przypadku targów, szkoleń i okolicznościowych przyjęć skala potrzeb będzie jeszcze większa i obejmie też m.in. kanapy i fotele, szafki, stoły, lady czy gabloty. Ponieważ zwykle ilość potrzebnego wyposażenia jest dość duża, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z możliwości wynajmu mebli. Przekonajmy się, co za tym przemawia i sprawdźmy, jakie meble są wypożyczane najczęściej.

Dlaczego warto wypożyczać meble?

Wypożyczenie mebli potrzebnych do obsługi jednorazowego wydarzenia to rozwiązanie, które będzie najbardziej opłacalne. Organizator nie musi wówczas dysponować dużą ilością własnego sprzętu, przez co nie ponosi znacznych wydatków na jego zakup, ani nie martwi się znalezieniem miejsca do jego przechowywania. Wynajem mebli to także sposób na dopasowanie ich rodzaju do swoich potrzeb – rodzaju wydarzenia, planowanego wystroju czy miejsca, w jakim będą wykorzystywane. 

Z jakich mebli klienci wypożyczalni korzystają najczęściej?

W dobrych wypożyczalniach oferta mebli jest zwykle szeroka, jednak niektóre z nich cieszą się większym powodzeniem niż inne. Wśród akcesoriów wybieranych przez klientów najczęściej znajdują się przede wszystkim krzesła. Duże jest zainteresowanie krzesłami tapicerowanymi, które mają atrakcyjny wygląd i są wygodne, jednak chętnie używane są także krzesła drewniane i lekkie oraz łatwe w przenoszeniu, a przy tym odporne na warunki zewnętrzne krzesła z tworzywa sztucznego. Wynajmujący korzystają również z sof, zwłaszcza dwuosobowych, które łączą estetykę i komfort użytkowania z kompaktowymi rozmiarami. Popularne są też ławy szklane, stosowane jako element wystroju stoisk i miejsc przeznaczonych do odpoczynku. Jeśli chodzi o meble używane tam, gdzie w grę wchodzi również obsługa gastronomiczna, to w czołówce znajdują się hokery.