stoły

Przygotowanie wydarzeń od przyjęć po spotkania biznesowe czy prezentacje wymaga zadbania o odpowiednie wyposażenie miejsca, w którym będzie się ono odbywać. Wśród potrzebnych przy tego rodzaju okazjach sprzętów nie może zabraknąć mebli, które zapewnią uczestnikom właściwy poziom komfortu. Ponieważ zakup ich większych ilości oznacza duży wydatek, a także konieczność znalezienia miejsca do przechowywania na czas, gdy nie będą wykorzystywane, lepszą opcją będzie skorzystanie z oferty wypożyczalni. Z reguły w grę wchodzi tu zgromadzenie w ten sposób krzeseł albo foteli lub kanap, jeżeli spotkania czy imprezy mają się odbywać w kameralnej atmosferze, a także wynajem stołów. W Poznaniu usługami udostępniania wyposażenia tego typu zajmuje się firma MebloStrefa. Przekonajmy się, jakie stoły znajdują się wśród jej asortymentu i sprawdźmy, gdzie mogą okazać się przydatne.

Stoły wysokie

Wśród podstawowych i najczęściej wykorzystywanych funkcji stołu jest możliwość rozstawienia zastawy oraz dań, a także wygodnego spożywania posiłków. W tej roli sprawdzają się najlepiej stoły cateringowe. Te o blatach prostokątnych z reguły ustawia się w dłuższych rzędach, a stoły okrągłe rozmieszcza się wyspowo. W ich przypadku kluczowa jest stabilność, a zdecydowanie mniej liczy się wygląd, ponieważ zazwyczaj są one przykrywane obrusami, które zapewniają odpowiednie wrażenia estetyczne. Nieco inaczej wygląd sprawa w przypadku stołów konferencyjnych, gdzie ważna będzie również odpowiednia estetyka, ponieważ ich blat pozostaje dobrze widoczny. 

Stoliki i ławy 

Na kwestię związaną z wyglądem zwraca się również szczególną uwagę w przypadku stolików o mniejszych rozmiarach blatu. Ich wyższe wersje są używane wraz z hokerami jako miejsce do krótkich rozmów czy szybkiego wypicia kawy, niższe wykorzystuje się w połączeniu z fotelami lub kanapami jako miejsce do rozstawienia napojów przy dłuższych rozmowach, a także rozłożenia materiałów. Często mają one urozmaicony i atrakcyjny wizualnie kształt, ważne też, aby pasowały do pozostałych elementów wystroju. Popularne są ławy z blatem szklanym i stalowymi nogami, a także wykonane w całości ze szkła albo drewna.