Jakie oświetlenie wybrać na event?

Jakie oświetlenie wybrać na event?

Jedną z firm, która oferuje usługi takie jak wynajem sprzętu RTV na imprezy jest Meblosfera. W swoim asortymencie ma nie tylko klasyczne lampy, ale też wysięgniki i ściany ledowe. Przy ich pomocy możliwe jest wykreowanie pożądanych efektów świetlnych i stworzenie niezwykłej oprawy sceny, parkietu czy stołów.

Wypożyczalnia oświetlenia ledowego

To zrozumiałe, że możesz nie dysponować taką liczbą lamp i przedłużaczy, które pozwoliłyby na efektowne oświetlenie sali, gdzie ma się odbyć impreza. Z pomocą przychodzi więc wypożyczalnia oświetlenia ledowego, która w swojej ofercie ma:

  • sprzęt potrzebny do wyposażenia sceny,
  • nowoczesne ściany ledowe, jako pomysł na aranżację ściany za gośćmi honorowymi czy państwem młodym,
  • lampy sufitowe, stołowe i ścienne ? klasyczne, nowoczesne,
  • kostki ledowe,
  • reflektory o różnej mocy,
  • lampy na wysięgnikach.

Wraz ze źródłem światła potrzebne Ci sprzęty i akcesoria elektryczne do podłączenia lamp. W wypożyczalni dostępne są także przedłużacze, rozpinki oraz rozdzielnie.

Projekt oświetlenia na imprezie

Są takie imprezy, jak koncerty, które wymagają mocnego, efektownego oświetlenia. Dba o nie cały sztab ekspertów, zajmujący się nie tylko doborem, ale też montażem i ustawieniem lamp. Na mniejszych eventach te działania nie są zakrojone na tak szeroką skalę, ale tez wymagają podjęcia przemyślanych decyzji.

Zanim zaprojektujesz rozmieszczenie halogenów czy ściany ledowej zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeżeli przyjęcie ma być utrzymane w kameralnym klimacie glamour lampy powinny budować przytulny nastrój. Jeżeli natomiast chcesz zachęcić gości do szampańskiej zabawy to zawieszenie kul dyskotekowych czy rozstawienie laserów przy parkiecie nie będzie przesadą.

Możesz też połączyć kilka stylów oświetleniowych i np. doświetlić miejsce do jedzenia czy prowadzenia rozmów, a przygasić światło tam, gdzie będą odbywać się tańce czy negocjacje biznesowe.

 

Trzeba też wziąć pod uwagę pracę fotografa czy kamerzysty. Szczególnie na weselach mają oni własne wymagani co do zastosowanych lamp i ich rozmieszczenia. Jednak zazwyczaj dostarczają je we własnym zakresie.